При депресії варто налягти на Омега-3, тобто їсти більше жирної риби, а амінокислоти полегшать симптоми при біполярному розладі.
Про те, які вітаміни коли найбільше потрібні мозкові, розповів старший науковий співробітник Мельбурнського університету Джером Серріс, пише The Daily Mail.
Омега-3 Поліненасичені жири – зокрема Омега-3 жирні кислоти відіграють дуже важливу роль у підтримуванні належної структури та функціонування нейронів. Вони корисні при депресії, біполярній депресії та посттравматичних стресових розладах, імовірно, навіть допомагають попередити психози
Омега-3 є в горіхах, насінні та устрицях, але найбільше – у жирній рибі на кшталт сардин, лосося та скумбрії.
Вітамін В та фолати Вітамін В нам необхідний для багатьох клітинних та метаболічних процесів, він відіграє важливу роль у продукуванні цілої низки хімічних речових у мозку.
Дефіцит фолатів (В9) науковці помічали в людей, що страждали на депресію та погано реагували на антидепресанти.
Щедрими на фолати є зелені листові овочі, цільне зерно, пивні дріжджі та горіхи. М'ясо, яйця, твердий сир, молочні продукти містять багато вітаміну В. Якщо ви збираєтеся приймати вітаміни групи В в пігулках, експерт радить приймати їх разом, так ефект буде потужніший.
Амінокислоти Деякі амінокислоти є попередниками хімічних речовин, що утворюються в мозку та впливають на настрій. Зокрема триптофан потрібен для продукування серотоніну, а цистеїн перетворюється на найпотужніший антиоксидант – глутатіон.
Амінокислоти є в будь-яких білкових продуктах, найбільше в м'ясі, морепродуктах, яйцях, горіхах та бобових.
Мінерали Мінерали, особливо цинк, магній та залізо, відіграють важливі ролі в неврологічних процессах. Дефіцит цинку пов'язують з посиленням симптомів депресії. Є дані, що підтверджують доцільність призначення цинку разом з антидепресантами. Нестача магнія також може бути повязана з симптомами депресії та тривожності.
Те саме можна сказати й про залізо, і поясненням буде його роль у доставці кисню до мозку.
Багато цинку є в нежирному м'ясі, устрицях, цільних злаках, гарбузовому насінні та горіхах, магнію – в тих самих горіхах та цільних злаках, бобових та зелених листових овочах. Залізо можна одержати з м'яса та субпродуктів, наприклад, печінки, а ще зі злаків та зелених листових овочів, зокрема зі шпинату.
Вітамін D Є дані, що низький рівень вітаміну D в матері пов'язаний з підвищенням ризику шизофренії в нащадків, його дефіцит також має відношення до загострення симптомів депресії. Водночас немає підтвердження тому, що вітамін D може помогти її попередити.
Вітамін D в організмі синтезується за допомогою сонячного світла, а з продуктів він є в жирній рибі, вітамінізованому молоці та грибах, котрі вирощувалися під ультрафіолетовими променями.
Антиоксиданти рослинного походження Посилення оксидативного стресу та пошкодження клітин мозку пов'язують з багатьма ментальними розладами, зокрема депресією та деменцією.
Фрукти, овочі та ягоди (особливо ожина, лохина, малина, годжі, виноград) містять антиоксиданти. Також вони є в трав'яному, зеленому та чорному чаї, навіть у каві.
Корисні бактерії Дослідження підтверджують, що існує зв'язок між бактеріями нашого кишечнику та здоров'ям мозку. Неправильний набір бактерій може викликати відповідь – запальний процес, що негативно позначитися на нервовій системі та роботі мозку.
Хорошу мікрофлору в кишечнику допомагають створювати такі продукти , як кефір чи йогурт, а ще ті, що багаті на пектин – наприклад, шкірка фруктів.
На сьогоднішній день наука ще мало знає про те, що точно треба їсти, щоби мати міцне психічне здоров'я. Проте відомо, що погано впливає на нього раціон, в якому багато цукру, жиру та оброблених продуктів, підкреслює Серріс.
Маємо для вас також добірку суперпродуктів від дієтолога: що корисно їсти в якому віці. Через мінливу погоду стане в нагоді список продуктів, що покращують роботу імуннної системи.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта
ссылка на www.zakyiv.com обязательна. www.zakyiv.com оставляет за собой право потребовать удалить уникальную статью, которая была перепечатана с сайта.