Візит у космос змінює не тільки погляди на життя, але й гени. У цьому переконався американський астронавт Скотт Келлі, — повідомляє CNN.
Близнюки Марк і Скотт Келлі працюють в NASA як астронавти. На їх прикладі космічне агентство вирішило перевірити, наскільки змінюється людська ДНК під час перебування в космосі. Попередні результати показують, що 7% генів Скотта Келлі зазнавали постійних епігенетичних змін, наприклад змінилася довжина теломер.
Довідка. Теломера — ділянка ДНК, що складається з великого числа повторів та розташована на кінці лінійної хромосоми. Основна роль теломер — захист ДНК.
Тіла однояйцевих близнюків Келлі настільки схожі, що NASA вирішив використати їх в експерименті. За спостереженнями, після року, проведеного на борту Міжнародної космічної станції, тіло Скотта змінилося. У своїй біографії він написав, що після повернення з космосу страждав від численних проблем зі здоров’ям, серед яких астронавт вказав набряк ніг.
Останні результати досліджень свідчать про те, що в ДНК чоловіка відбулися зміни. NASA повідомляє, що гени однояйцевих близнюків вже не виглядають однаково.
Дослідники дізналися, що космічний політ супроводжує стрес, пов’язаний з гіпоксією (браком кисню) та запаленнями. Вони впливають на експресію генів, — повідомляє CNN.
Довідка. Експресія генів — це процес, в ході якого спадкова інформація від гена (послідовності нуклеотидів ДНК) перетворюється в функціональний продукт — РНК або білок.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта
ссылка на www.zakyiv.com обязательна. www.zakyiv.com оставляет за собой право потребовать удалить уникальную статью, которая была перепечатана с сайта.