Вікіпедія від початку була задумана як додатковий проект чорнових варіантів статей і ідей для «Нупедії», інтернет-енциклопедії, в якій статті писали і редагували тільки експерти.
Через рік після свого відкриття, яке відбулося 15 січня 2001 року, «Вікіпедія» вийшла на перше місце за темпами зростання «Нупедії», а вже до 2007 року стала найбільшою енциклопедією в історії.
Про це та багато іншого розкажуть цікаві факти про Вікіпедію.
1) Засновником «Вікіпедії» часто називають тільки Джиммі Вейлза. Але одним із засновників також є Ларрі Сенгер, який працював головним редактором «Нупедії» і «Вікіпедії» з 2000 по 2002 рік. Саме Сенгеру належить ідея застосування концепції wiki до «Вікіпедії». Ця концепція передбачає використання такої структури веб-сайту, яка дозволяє інтернет-користувачам самостійно змінювати і доповнювати сайт.
2) В україномовному відділі «Вікіпедії» кількість статей в січні 2014 року перевищила 1 080 000, а найбільшим розділом залишається англомовний, кількість статей в якому перевищила 4,3 мільйона.
3) Існує думка, що у «Вікіпедії» шлях в будь-якій статті по першим посиланням в 95% випадків призводить до статті «Філософія», а в інших 5% випадків утворюється замкнене коло.
4) Нині – «Вікіпедія» створюється багатьма добровольцями з усього світу на 277 мовах. Вона містить понад 30 мільйонів статей. Інтернет-сайт «Вікіпедії» є п’ятим за відвідуваністю сайтом у світі. «Вікіпедія» сьогодні – найбільший і найбільш популярний довідник на Землі. Деякі вчені називають «Вікіпедію» найбільш значним об’єктом, створеним за всю історію людства.
5) Серед сторінок, які найчастіше редагували на «Вікіпедії» – сторінки про Джорджа Буша, Майкла Джексона, Барака Обаму, Адольфа Гітлера, Брітні Спірс, США, другу світову війну, Бітлз.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта
ссылка на www.zakyiv.com обязательна. www.zakyiv.com оставляет за собой право потребовать удалить уникальную статью, которая была перепечатана с сайта.