Ці продукти сприятливо впливають на систему кровотворення і відповідно підвищують рівень гемоглобіну в крові.
Знижений рівень гемоглобіну найчастіше викликаний дефіцитом заліза, що рано чи пізно призводить до розвитку залізодефіцитної анемії. Тому єдино вірним способом підвищення гемоглобіну буде вживання продуктів, збагачених залізом.
Медики підказали, в яких продуктах міститься достатня кількість заліза, якого буде вистачати для того, щоб гемоглобін безперебійно синтезировался і його рівень завжди залишався нормальним:
1. Гранат. Напевно, ви не раз чули, що гранат здорово підвищує кількість червоних кров'яних тілець в кровоносній системі і це правда. Гемоглобін буде підвищуватися з кожним днем, якщо ви почнете їсти гранати або пити гранатовий сік. У 100 г граната міститься 1 мг заліза.
2. Червоне м'ясо. У яловичині і яловичій печінці міститься від 3,1 мг до 9 мг на 100 г продукту. Тому і печінку і м'ясо лікарі рекомендують регулярно вживати всім без винятку, а тим, у кого діагностовано анемія і рівень гемоглобіну знизився, взагалі варто налягати на страви, що включають яловичину і яловичу печінку.
3. Морозиво "пломбір". Калорійне ласощі цілком може постачати в кров залізо в кількості 1,57 мг на 100 г продукту. Добову потребу одним пломбіром не заповнена, але як додатковий продукт, що має в своєму складі залізо, цілком можна використовувати.
4. Фісташки. Переважна більшість людей і знати не знають, що в 100 г фісташок міститься аж 60 мг заліза. Так що для підтримки рівня гемоглобіну в нормі або для його підвищення досить з'їдати в день 30-40 г фісташок.
5. Чорна ікра. Багато хто скаже, що це занадто дорогий продукт і в Україні його не знайти, але для того і існують інші залізо-місткі продукти, які більш доступні українцям. Але варто знати, що в 100 г чорної ікри є 2,5 мг заліза, а це четверта частина добової потреби організму в даному мікроелементі.
Вживаючи ці продукти щодня або хоча б один з них, ви не тільки підвищите рівень гемоглобіну, а й попередьте розвиток залізодефіцитної анемії. Тим більше, кілограми цих продуктів вам не потрібні, медики радять урізноманітнити раціон харчування всього 100-150 г одного з п'яти перерахованих вище продуктів, що містять багато заліза.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта
ссылка на www.zakyiv.com обязательна. www.zakyiv.com оставляет за собой право потребовать удалить уникальную статью, которая была перепечатана с сайта.