Плавікс при лікуванні атеротромбозу
Ефективний вплив Плавіксу при лікуванні атеротромбозу
Велика частина людей чула про такі серйозні серцеві недуги, як інсульт та інфаркт. Але мало хто знає, чому вони виникають і як небезпечні їхні наслідки. Таке поняття, як периферичні захворювання судин в кінцівках нижнього відділу або атеросклероз, мають величезний взаємозв'язок з цими серцевими недугами. Всі ці непрості хвороби між собою об'єднує один загальний недуга – атеротромбоз.
Чому атеротромбоз впливає на серцеві недуги
Атеротромбоз відноситься до серйозних прогресуючих хвороб, які починаються з атеросклерозу. Такий недуга, як атеросклероз, виникає внаслідок великого накопичення жирового прошарку в тканинах з'єднувального типу. Жирові відкладення разом з великою кількістю мінералів значно ущільнюють стінки артерій, судин і при цьому порушують їх еластичність, зменшують прохідність.
Самим серйозним наслідком атеросклерозу є розрив бляшок атеросклеротичного типу, які активізують клітини крові – тромбоцити. Внаслідок чого з'являються на певних ділянках судинної системи тромби різних розмірів. Якщо такий вид тромбу заблокує доступ до судин серця – це може призвести спочатку до серцевого нападу, а потім до інсульту чи інфаркту.
Тому при атеросклерозі і розвиненому атеротромбозі фахівці призначають лікування Плавіксом. Основною діючою речовиною цього препарату є антитромбоцитарний елемент –
клопідогрел. Дія препарату базується на придушенні активності тромбоцитів.
Лікування Плавіксом є ефективним тоді, коли у пацієнта спостерігається сильне згущення крові, активне утворення і формування тромбоцитарних бляшок.
Якщо вчасно не зупинити стрімкий розвиток атеротромбозу відбувається ураження не тільки судин серцевої системи, а й головного мозку. Також серйозно порушується кровообіг у судинах, що відповідають за функції нижніх кінцівок, що призводить до сильних больових відчуттів в ногах. В особливо складних ситуаціях несвоєчасне лікування призводить до ампутації кінцівок.
Як вчасно визначити серцеві порушення
Серцевий напад проявляє себе в ситуації, коли активний розвиток атеротромбозу призводить до повної або часткової закупорки судин серцевої системи. Такий серйозний збій викликає кисневе голодування серцевих м'язів. Основними симптомами серцевого нападу є:
- Больові відчуття в області грудної клітини, що супроводжуються нестачею кисню.
- Поява запаморочення, нудоти і холодного поту.
- Виникнення больових відчуттів, які віддають в спину, одну з рук, в область живота, шиї або обличчя.
- Поперемінна біль у грудній області.
При виникненні навіть одного такого симптому потрібно терміново звертатися за допомогою до фахівців.