Бригинець: Цього року Київ відзначає сумний бібліотечний ювілей
Публічна бібліотека ім. Лесі Українки для дорослих не має власного приміщення, з орендованих приміщень її повсякчас намагаються виселити, а переповнені фонди бібліотеки, які розміщені у підвалі основного приміщенні по вул. Тургенівській 83-85, знаходяться під постійною загрозою затоплення.
«Цього року Київ відзначає сумний ювілей – 25 років з того моменту, як з далекого 1986 року планували побудувати цю бібліотеку, але так і не побудували. Чиновники розмірковують над нереалістичними стратегіями і планами розвитку Києва, а треба зайнятись реальною роботою і нарешті відкрити бібліотеку, яка сьогодні розкидана по всій столиці», - заявив депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» у Київраді, голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.
Депутат розповів, що 14 бібліотечних відділів працюють у 8-ми орендованих приміщеннях. Будівництво приміщення бібліотеки планувалось з 1986 року. Відтоді її спорудження вносили у Програму розвитку бібліотечної справи в м.Києві на 2003-2006 роки, згодом перенесли у аналогічну програму, але вже на 2007-2010 роки. До сьогодні справа не рушила далі планів.
«Сьогодні в світі бібліотеки перетворюються в потужні інтелектуально –культурні центри, які об’єднують навколо себе найбільш прогресивну частину суспільства. На жаль, у Києві технічний і фінансовий рівень закладів читання залишається недопустимо низьким», - констатує О.Бригинець.
Саме тому, голова комісії звернувся до голови КМДА О.Попова з пропозицією включити будівництво спеціального приміщення для Публічної бібліотеки ім. Л.Українки в бюджет столиці на 2012 рік, а також до Програми соціально-економічного розвитку м.Києва.
Депутат переконаний, що будівництво цієї бібліотеки стане хорошою пам’яттю про те, що київська влада незважаючи на всі її вади, змогла побудувати таку важливу річ для Києва.