13 березня у просторі постійної експозиції Музею української діаспори відкривається персональна виставка вишиваного живопису Анжеліки Рудницької «Незриме коріння».

До виставки увійдуть вибрані роботи художниці з різних циклів, створені протягом останніх десяти років. Це вишиті картини із циклів «Праліс», «Радуйся», «Незриме коріння», які об’єднує тема життєдайного дерева. Окрім того будуть представлені гобелени та подушки із зображеннями робіт Анжеліки.
Дерево, що дає життя, - образ, глибоко вкорінений в народному мистецтві. Життєдайне дерево пов’язує минуле, сучасне та майбутнє, поєднує дух і матерію. Його «незриме коріння» тягнеться вглиб землі та уособлює традицію, зв’язок із попередніми поколіннями, а гілки та квіти, що проростають навесні, символізують продовження роду та початок нового молодого життя.
Дерево – улюблений образ художниці, до якого вона найчастіше звертається в своїй творчості. Вони символічні й енергетично потужні. Їхня сила проступає в інтенсивному кольорі, графічності ліній та навіть у ніжності. Дерева схожі на великі фантастичні квіти чи сліпучо-яскравих птахів з гілками-крильми. Вони проростають у великодні писанки та «зміцнюють» колесо вічності, гойдаються на далекому місяці чи мирно цвітуть. Дерева Анжеліки Рудницької зіткані з яскравих, сонячних кольорів та завжди уквітчані. Навіть крони в них не темні, а червоні, жовті чи зелені, радісні й вібруючі.
Роботи художниці наповнені архаїчними символами, у них можна віднайти відголоски Трипільської доби і Київської Русі, елементи стародавніх народних рушників та писанок, при цьому вони авторські й неповторні. Анжеліка називає свої роботи «українським всесвітом» - глибоким, яскравим та безмежним. Разом із тим вони мультиетнічні, що не раз відзначали на закордонних виставках художниці іноземні мистецтвознавці. Експоновані в 7 залах постійної експозиції Музею української діаспори, вони символізують ще й «незриме коріння» та щедрі пагони, які пустили українці по всьому світу.
Всього проект включатиме 50 робіт Рудницької. Виставка відкриється в останній день святкування Колодія (Масниці), коли завершують обряди прощання з зимою та зустрічають весну. В цей день у музеї на гостей чекатиме сама Анжеліка Рудницька, яка проведе авторську екскурсію виставкою, розповість про символи та традиції зустрічі весни та представить свій новий кліп «Вірю». Бажаючі зможуть взяти участь у майстер-класах із вишивки від народних майстринь.
Урочисте відкриття виставки та авторська екскурсія Анжеліки Рудницької: 13 березня, о 13:00. Вартість квитка в день відкриття, 13 березня: 50 грн.
Вартість квитка з 15 березня по 15 травня: 30 грн. (квиток включає перегляд виставки та постійної експозиції музею).
Термін дії виставки: 13 березня – 15 травняКоротка довідка: Анжеліка Рудницька— співачка, телеведуча, художниця, науковець, громадський діяч, волонтер, президент мистецької агенції «Територія А», заслужена артистка України. З 2004 року почала працювати як художниця в жанрі вишиваного живопису, який поєднує народні традиції та самобутню модерну техніку. Створила близько 150 полотен. Видала художній альбом-каталог «Український всесвіт». За 12 років відбулося понад 100 персональних виставок Рудницької не лише в Україні, а й закордоном. 2010 року Анжеліка Рудницька представляла Україну на Міжнародному фестивалі культури і мистецтв у Кореї, де її нагородили званням «WORLD MASTERS» (Світовий майстер) за художні роботи. Член Національної Спілки художників України.