30 квітня 2015 року о 12 годині у виставковій залі Лаврської дзвіниці відбудеться презентація проекту "Реконструкція світу. Фотолисти з фронту".Цей арт-проект складається із одного жовто-синього полотна, яке стало "головним героєм" своєрідних фотолистів із фронту. Робота Анжеліки Рудницької "Реконструкція світу", перетнувши лінію миру і війни, прожила разом з українськими бійцями кілька місяців у найгарячіших точках, побувала на всій лінії фронту - від Широкиного до Станиці Луганської. Вона стала свідком руйнування міст, сіл, доріг, мостів і людських доль. Вона тріпотіла на огорожі зруйнованого будинка, їздила у БТРі, стояла на блок-постах, гріла капоти військових машин і душі бійців, які стоять на сторожі української культури та ідентичності. Це полотно тримали у руках сотні мужніх людей, які боронять нашу країну, нас і дають можливість кожному творити, любити, жити.
Автор проекту, художниця, співачка, телеведуча, науковець Анжеліка Рудницька: "Ця робота була унікальною з моменту задуму. Вперше я взялася за великий формат - 100х100 см. Ще незакінчену роботу показала Олександрові Бригинцю і з'явилася ідея зробити виставку на фронті, щоб піднімати настрій хлопцям. Так у незавершеному стані вона й вирушила на війну. Для мене ці фотолисти із фронту - це не просто протиставлення гармонії мистецтва трагічно-руйнівній реальності війни, це шматочок миру на фронті, який у руках наших захисників сяє смолоскипом і дає їм силу й енергію протистояти темряві."
У польових умовах повноцінну експозицію організувати складно, але, як виявилося, пересувну виставку однієї роботи зробити можливо. У небезпечних мандрах супроводжувати полотно погодився Олександр Бригинець.
Автор проекту, поет, фронтовик-доброволець Олександр Бригинець: "Від роботи над цим проектом я отримав неймовірне задоволення. Всюди - чи в Широкиному, чи у Волновасі, чи у Пісках, чи у Попасній, чи у Щасті зйомка перетворювалася у подію, яка збирала довкола безліч бійців. Розмови одразу ж заходили про мистецтво, традиції, культуру... Про мир... Про перемогу... Одна була небезпека - не зіпсувати роботу Анжеліки. На щастя, її вдалося вбереги навіть у найскладніших ситуаціях".
В умовах війни було зроблено близько 700 знімків, дванадцять з яких представлені на нинішній виставці.
Це фотолисти українських захисників, адресовані усьому світу, про одвічні цінності, заради яких вони готові вмирати.
Виставка триватиме з 30 квітня до 11 травня 2015 року. У рамках проекту буде проведений тихий аукціон, кошти від якого організатори передадуть пораненим бійцям у Київський центральний військовий госпіталь.
Запрошуємо вас долучитися до проекту, побувати на виставці і сфотографуватися із героїчним полотном "Реконструкція світу".
Приємним подарунком від заповідника усім відвідувачам відкриття виставки (30 квітня) стане екскурсія на щойно відкриту після реставрації дзвіницю Успенського собору.