Бригинець: У Міністерстві культури України загубилися документи щодо надання статусу пам’ятки
У Міністерстві культури України загубилися документи щодо надання статусу пам’ятки державного значення старому корпусу Народної лічниці ім. А. Шептицького на вул. Озеркевича, 4-а у Львові.
Про це члену Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Олександру Бригинцю повідомили активісти громадського руху «Українська справа».
Як повідомлялося, у Міністерстві культури під час процедури включення комплексу будівель Шпиталю ім. Митрополита Андрія Шептицького до Державного Реєстру охоронюваних державою споруд не включили головну найстарішу будівлю XVIIІ ст., саме яку у 1902 р. і подарував А.Шептицький м. Львову. Старий корпус комплексу будівель Народної лічниці (XVIIІ ст.) є пам’яткою місцевого значення м. Львова з 1981 року.
«Я обурений тим, що Народній лічниці не був наданий статус пам’ятки держзначення ще рік тому, і переконаний, що цей недопрацювання стало однією з причин руйнування забудовником історичної будівлі. Пройшов рік з того моменту, коли забудовники взялися за руйнування пам’ятки, а Мінкульт досі не виявив активну участь у збереженні Лічниці. Спочатку Міністерство стверджувало, що йому нібито не вистачає підстав для надання статусу пам’ятки, потім – що не вистачає необхідних документів, згодом – що їх потрібно доопрацювати, сьогодні я чую, що відповідний пакет документів взагалі загублений. Як до цього ставитися? За цей рік на чолі Міністерства стояло 3 міністри, політика яких нібито мала б змінюватися, але в цьому питанні, вона якась навдивовижу послідовна. Звісно, перше, що спадає на думку – хтось з чиновників у Міністерстві активно допомагає забудовнику у його планах доруйнувати пам’ятку, яка досі не має охоронного статусу», - заявив О. Бригинець.
Саме тому Бригинець звернувся до міністра культури України із вимогою провести службове розслідування щодо виявлення працівників Міністерства, які відповідали за збереження відповідної документації, оскільки пропажа документів наносить пряму шкоду пам’ятці і розв’язує руки забудовнику. А також просить повідомити про результати розслідування та покарання винних.
Нагадаємо, 10 січня 2014 року забудовник почав руйнування пам’ятки заради зведення на ній нового житлово-офісного центру. Проти руйнівників пам’ятки «Народна лічниця» у Львові на вул. Озеркевича, 4-а відкрито кримінальне провадження за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.
Бригинець повідомив, що вже в четвер – 19 лютого – у Львові відбудеться судове засідання щодо відновлення зруйнованого корпусу Лічниці, і вищеназвані документи з Міністерства культури дуже допомогли б громадським активістам у справі.
«Але час іде, а документів немає. А відтак шанси громади виграти суд вже в четвер тануть на очах, в тому числі і з вини Міністерства, яке має охороняти культурну спадщину», - підсумував О. Бригинець.