Бригинець намагається дізнатися, на яких підставах розбирають історичну будівлю пивзаводу у Нікополі
Бригинець звернувся до Міністерства культури із проханням перевірити законність знесення об’єкту культурної спадщини міста Нікополь - 120-річної будівлі колишнього пивзаводу.
Так член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Олександр Бригинець відреагував на інформацію про те, що на початку лютого почали розбирати історичну будівлю пивзаводу. Цілі цеглинки складуються в акуратні пачки. На території заводу і навколо його огорожі зрубані дерева.
«Старі споруди старих заводів – це ідеальне місце для впорядкування галерей і молодіжних закладів.
Навряд чи вартість цегли перекривають ті збитки, які в майбутньому понесе місто створюючи інфраструктуру культурного і молодіжного відпочинку. Крім того, сам собою об’єкт унікальний і може бути цікавим з точки зору туризму», – переконаний О. Бригинець.
Він допускає, що у військовий час, коли навколо розруха і потрібні будівельні матеріали, є спокуса розібрати усе – в тому числі і унікальні історичні об’єкти.
«Але, як на мене, із такою спокусою влада мусить боротися. Сподіваюся, активісти, які борються за збереження цього історичного об’єкта переможуть і влада отямиться!», - висловив надію О. Бригинець.
Довідка: 1888 - австрійський підданий Карл Антонович Штекель заснував у Нікополі пивоварний завод. У 1914 році було споруджено будинок для заводу у хлібній пристані. Пиво тут варили до 1996 року. В даний час обладнання вивезено на металобрухт, будівля пивзаводу розбирається на цеглу.