Бригинець: Пам’ятки Ізяслава поставлені на незрозумілий «позабалансовий облік міста»
На зауваження Бригинця - щодо влаштування сміттєзвалища у костелі Іоанна Хрестителя - Ізяславською міською радою прийняте рішення щодо очищення території пам’ятки архітектури.
Таку відповідь на своє депутатське звернення до Ізяславської міської ради отримав Олександр Бригинець.
Зокрема, постійно діючою комісією Ізяславської міської ради з виявлення самовільно розміщених/безхазяйних тимчасових споруд на території міста проведена відповідна робота, результатом якої є прийняте рішення сесії міської ради про знесення самовільно розміщених тимчасових споруд біля Кафедрального костелу Іоанна Хрестителя.
«Не звертати увагу на те, що костел перетворили на сміттєзвалище - це кощунство! У першу чергу ця ситуація – це недогляд міської влади, яка має слідкувати за порядком у місті. Але не менше мене обурює те, що сміття то у костел скидала не влада, а місцеві мешканці. Як би там не було, радує те, що міська рада дослухалася до мого зауваження та почала вживати належних заходів реагування. Щоправда, шкода, що у такі здавалося б дрібні історії доводиться втручатися нардепу. Адже не можна до кожної пам’ятки приставити народного депутата як наглядача», - заявив О. Бригинець.
Він висловив сподівання, що рішення міської ради Ізяслава щодо знесення тимчасових споруд біля костелу означає й те, що в самій історичній споруді буде проведена кардинальна чистка і сміттєзвалище ліквідують.
Крім того, Ізяславська міська рада повідомила, що рішенням сесії костел Святого Іоанна Хрестителя, а також замок князів Заславських та садиба князів Сангушко поставлені на позабалансовий облік міськради.
«А от це формулювання мені не зрозуміле. Пам’ятка або є на балансі, або ні. У Києві всі пам’ятки перебувають на балансі міста або держави, тому я не можу зрозуміти, як це Ізяславські пам’ятки знаходяться «на позабалансовому обліку». Маю пересторогу, що пам’ятки поставлені не на баланс міста, щоб їх не фінансувати», - висловив пересторогу О. Бригинець.
Він звернувся до Ізяславської міської ради та Міністерства культури України із проханням роз’яснити, що означає формулювання «пам’ятки поставлені на позабалансовий облік міста» і з запитанням чи не призведе це до повного знищення історичних споруд.
Як повідомлялося, Бригинцю повідомили туристи-активісти «Української справи» на те, що в місті Ізяслав у кафедральному костелі Св. Іоанна Хрестителя влаштоване несанкціоноване звалище та смітник; на жодній з багаточисельних пам’яток міста не встановлені охоронні знаки та інформаційні стенди; навіть в центрі міста відсутня у продажі туристична карта Ізяслава, в результаті чого гості міста не мають можливості більше детально ознайомитись з об’єктами культурної спадщини України національного значення.
У місті Ізяслав знаходяться пам’ятки містобудування та архітектури: Старозаславський замок XV століття (охоронний №757/0), Палац Санґушків 1754-1770 років з комплексом костьолу місіонерів (охоронні №758/0—758/4) та кафедральний костел Св.Iоанна Хрестителя1599 року (охоронний номер 759/0). Також в місті знаходяться цікаві туристичні об’єкти та пам’ятки, не внесені в Державний реєстр національного культурного надбання, зокрема оборонна синагога XVII століття на вул. Заславській, старий єврейський цвинтар «Окописько», що знаходиться по пров. Островського та старий католицький цвинтар на вул. Незалежності.