Сьогодні в Конституційному суді України почалося слухання щодо конституційності Закону про освіту
Подання зробили депутати Опоблоку.
Вони стверджують, що Закон про освіту порушує права меншин, з чим я категорична не згодна. Я стверджую, що Закон про освіту ст. 7 «Мова освіти» порушує рішення Конституційного суду України і суперечить національним інтересам української держави.
У цій статті є неконституційне формулювання «навчання мовами меншин і навчання мовами корінних народів у державних і комунальних закладах освіти».
Згідно з рішенням КСУ 18-річної давнини у державних і комунальних закладах України мова меншин може ВИВЧАТИСЯ, але НАВЧАННЯ може бути лише українською мовою.
Неодноразово показувала і наголошувала про це рішення КСУ міністру освіти Лілії Гриневич на етапі написання Закону - ігнор, голові комітету освіти ВРУ і всім 6 депутатам комітету на етапі подання у ВРУ - ігнор, депутатці Ірині Подоляк від Самопомочі, голові ВРУ Парубію, Ганні Гопко, які відстоювали у ВРУ неконституційну норму на етапі ухвалення Радою - ігнор... Просила президента України не підписувати закон і повернути на виправлення статтю 7 - ігнор.
Сьогодні КСУ мусило припинити роботу і оголосило перерву, бо патріотичний Президент, великий борець за мову, не прислав свого представника на засідання суду, так вболіває за надважливе мовне питання як фактор безпеки і оборони нашої країни.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта
ссылка на www.zakyiv.com обязательна. www.zakyiv.com оставляет за собой право потребовать удалить уникальную статью, которая была перепечатана с сайта.