В Україні набув чинності закон № 2449-VIII про дипломатичну службу. Півроку тому його опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України".
Закон запроваджує категорії дипломатичних посад.
Категорія “А” - це держсекретар МЗС, надзвичайний і повноважний посол України, надзвичайний і повноважний посол України з резиденцією в Києві; постпред України при міжнародній організації, представник України при міжнародній організації, глава місії України при міжнародній організації.
Категорія “Б” є ширшою. Це генконсул, заступник постпреда, заступник представника при міжнародній організації, заступник глави місії України при міжнародній організації, радник-посланник, посол з особливих доручень, дипломатичний радник, консул України, представник МЗС на території України, керівники структурних підрозділів апарату МЗС та їхні заступники.
До категорії “В” віднесено всі інші дипломатичні посади.
Однією з причин дострокового відкликання працівників дипломатичної служби є дії особи або її родини, що можуть призвести до негативних наслідків, зокрема для іміджу України за кордоном.
Період роботи громадян України в секретаріатах та органах міжнародних організацій, членом яких є Україна, а також в юрисдикційних органах зараховується до стажу дипслужби.
Кабмін визначить посадові оклади дипслужбовців з урахуванням спецвимог до професійної компетентності.
Дипслужбовцям у довготерміновому відрядженні держава має оплатити переїзд, підйомну допомогу, візит до України на період відпустки раз на рік, надання медичної допомоги (не тільки невідкладної), страхування, що забезпечить екстрену, первинну та спеціалізовану медичну допомогу. Також держава бере на себе витрати у зв’язку із навчанням у дитсадку та школі дітей працівника дипслужби. Україна планує забезпечити оплату оренди житла та комунальних послуг.
Зазначимо, що закон про дипломатичну службу, який втратив чинність у зв'язку із початком дії цього, передбачав й інші гарантії для працівників дипслужб: у разі необхідності поліпшення житлових умов право на отримання земельної ділянки та безвідсоткового кредиту на строк до 20 років; право на санаторно-курортне лікування, зокрема після виходу на пенсію чи у відставку. Подружжю співробітника дипслужби зобов’язувалися виплатити гроші у зв’язку зі звільненням через довготермінове відрядження чоловіка/дружини.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта
ссылка на www.zakyiv.com обязательна. www.zakyiv.com оставляет за собой право потребовать удалить уникальную статью, которая была перепечатана с сайта.